Festival Harmonia Caelestis pod záštitou Plzeňské diecéze CČSH

29.04.2024

Květnovým koncertem hudebního seskupení Classicon XX. v plzeňském kostele Krista dobrého Pastýře bude zahájen Festival Harmonia Caelestis, nad kterým převzal záštitu plzeňský biskup Církve československé husitské Lukáš Bujna. 

Festival si klade za cíl zpřístupnit široké veřejnosti krásu a bohatství klasické hudby a propojit lidi z různých koutů naší republiky i celého světa prostřednictvím sdíleného zážitku z živého hudebního umění. Návštěvníci festivalu Harmonia Caelestis se mohou těšit na pestrý program, zahrnující koncerty renomovaných českých i zahraničních souborů a sólistů.

Nabídka zahrnuje širokou škálu hudebních stylů od baroka po současnost s důrazem na duchovní hudbu. Harmonia Caelestis je ideální událostí pro všechny milovníky hudby, ať už se jedná o zkušené znalce klasiky, nebo o ty, kteří teprve objevují kouzlo tohoto žánru. Festival nabízí příležitost ponořit se do světa krásných melodií a sdílet tento zážitek s dalšími lidmi.

Festival Harmonia Caelestis je novou událostí na hudební scéně plzeňského regionu, v budoucnosti se ale neomezí jen na něj. Cílem je zpřístupnit široké veřejnosti krásu a bohatství klasické hudby a propojit lidi, kteří mají rádi umění v sakrálním prostoru. Jednotlivé koncerty se budou konat v chrámech v Plzeňském kraji, ale také v jižních Čechách a Karlovarském kraji a nabídnou pestrý program koncertů renomovaných českých i zahraničních souborů a sólistů.