Právě vyšla nová Katabáze o tělě a tělesnosti. Již brzy bude i zde ke stažení. Zatím ji naleznete na každé dobré faře. Pokoj a dobro.

Blaze vám, kdo nyní pláčete, neboť se budete smát.

Považujeme za přirozené, že každý touží v něčem vyniknout, prosadit se, zkrátka "být první". Alespoň u mě tomu tak beze sporu je - a moji blízcí to vědí. Proto mi kamarád napsal do knížky věnování: "Jedničce mezi přáteli." Jenomže ona touha po uznání, úspěchu a prvenství ve své podstatě není než projevem žádostivosti. Proti ní se staví přikázání...

Po mnohaletých a někdy nekonečných jednáních s dotčenými úřady začala v roce 2020 rekonstrukce sídelního domu Plzeňské diecéze CČSH na Husově ulici č. 1. v Plzni.

8. ledna oslavila 101. narozeniny Církev československá husitská, která je mým duchovním přístavem. Přístav je místem, odkud vyplouvají vystrojené lodě s odpočatou a připravenou posádkou, a kam se pak lodě zas vracejí s potrhanými plachtami a námořníky ošlehanými od mořských bouří. Ze srdce přeji své domovské církvi, aby v dnešní složité době...

Jako malý předvánoční dárek vám přinášíme exkluzivní vánoční rozhovor pro náš diecézní časopis Katabáze se členy skupiny The Tap Tap. Ptala se redaktorka Amaya Tomanová.

Básník Rudolf Matys vzpomínal na jeden vánoční přípitek s Vladimírem Holanem. Holan prý tehdy prohodil: "Mají to marné. Zase se narodí!" Bylo to v dobách tuhého socialismu.

Podpořte s námi Domeček Trhové Sviny