Ekumenická hudební obnova v Chýnově (text Kamily M. Lukasové)

13.03.2024

se nás 16 účastníků obnovy, a oproti původnímu rozvrhu od 10 - 16h, jsme tu byli do 21h - ale to jsme si nakonec už v menším počtu, šesti, vyslechli celé, už výklady a modlitbami nepřerušované, dvouhodinové Janovy pašije J. S. Bacha za svitu jediné svíčky na Stolu Páně - a to bylo vyvrcholení i duchovní obnovení se v pravém slova smyslu. 

A pak se venku na farní zahradě dívali na jasnou oblohu, souhvězdí, hvězdy a hledali zelenou kometu, která by měla být nyní viditelná pouhým okem. Bratr farář P. Michal Pulec si dnes s sebou přivezl výtečnou techniku a když jste zavřeli oči, měli jste pocit, že celý velký orchestr starých nástrojů tu sedí před vámi i s dětskými chlapeckými pěveckými sbory, smíšenými sbory a sólisty - prostě znělo to úžasně! 

Absolvovali jsme:

- Krátké uvedení do života skladatele a vzniku skladby

- Výklad biblického textu Janových pašijí

- Poslech jednotlivých částí díla (některé sbory, chorály, árie, recitativy)

- Rozjímání při poslechu

- Setkání s věřící duší v hudbě

A domluvili jsme se s páterem Michalem na další hudební duchovní obnově s hudbou Gustava Mahlera, protože se mu tady moc líbilo, což mě velmi těší. 

PŘÍŠTÍ AKCE ATELIÉRU HILDEGARDIS BUDE 11.5. OD 13,30 S FARÁŘEM ČCE V PENZI A VČELAŘEM - BRATREM ONDŘEJEM SOBĚSLAVSKÝM, KTERÝ NÁM BUDE VYPRÁVĚT O SVÉ ŽIVOTNÍ POUTI A SPOLEČNĚ SI ZAMUZICÍRUJEME - ZE SRDCE ZVEME DO CHÝNOVA I VÁS, BRATŘI A SESTRY!

S láskou v Lásce - za Ateliér Hildegardis - ekumenický prostor tvořivé spirituality vás zdraví Kamila Magdalena Lukasová