V neděli 20. srpna 2023 navštívil bratr biskup Lukáš Bujna sbor CČSH v Chebu. V tomto sboru působil kdysi jako farář, a vždy se sem rád vrací. Fotogalerii z biskupské návštěvy si můžete prohlédnout níže.

Ve dnech 9. - 12. srpna se uskutečnily již tradiční letní duchovní obnovy naší Plzeňské diecéze, stejně jako loni na poutním místě Lomec u Vodňan. Tématem obnov bylo SPOLEČENSTVÍ. Podněty k rozjímání čerpali účastníci z knížky Dietricha Bonhoeffera "Život v obecenství", z rozhovorů, procházek, chvil ticha i ze společných modliteb a bohoslužeb. Při...

V průběhu srpna navštívil bratr biskup Lukáš Bujna sbory CČSH v Písku, Prachaticích a Trhových Svinech. Níže si můžete přečíst kázání, které zaznělo na jedné z bohoslužeb, a prohlédnout si fotogalerii, ilustrující atmosféru těchto požehnaných setkání.

Prázdniny jsou v plném proudu a spolu s tím se po řadě míst v republice konají letní tábory. Výjimkou nebyla ani Mladá Vožice. Zdejší tábor dívek ze skautského oddílu Modřinky, spadajícího pod Junák Tábor, se nesl v duchu důležitého tématu „Totalita a porušování lidských práv“. Právě na toto téma si připravila kázání pro táborovou bohoslužbu sestra...

V sobotu 5. srpna proběhl v Chýnově ve sboru CČSH v Ateliéru Hildegardis seminář modlitby souhlasu. Přečtěte si text sestry Kamily Magdaleny Lukasové.

V neděli 6. srpna se v náboženské obci CČSH Sokolov uskutečnila další z nedělních bohoslužeb. Tato bohoslužba ovšem byla něčím jiná, než ty ostatní. Bratr biskup Lukáš Bujna totiž v jejím rámci požehnal novému oltáři, který je dílem truhlářského mistra Jiřího Kratiny.

Ve dnech 15. 7. 2023 – 22. 7. 2023 se v Železné Rudě uskutečnilo setkání rodin, pořádané náboženskou obcí CČSH Mariánské Lázně. Celý týden byl doslova nabitý nejrůznějšími aktivitami pro malé i velké, a všichni zúčastnění si toto požehnané setkání náležitě užili. Fotografie ze setkání rodin si můžete prohlédnout ve fotogalerii níže. Pro detailní...

Bratr biskup Lukáš Bujna navštívil v neděli 23. 7. 2023 se svou ženou sbor CČSH v Mariánských Lázních. Zúčastnil se zdejší bohoslužby, na které pronesl kázání, a zasedl také s farníky ke kávě. Fotografie z návštěvy si můžete prohlédnout ve fotogalerii níže.

Milujte se, jako jsem já miloval vás.

Podpořte s námi Domeček Trhové Sviny