Back to Top

Zažít společenství

úterý 1. květen 2018 9:48

Ve sboru Kristova kříže v Plzni se 26. a 27. dubna sešla synoda duchovních a diecézní shromáždění Plzeňské diecéze Církve československé husitské. Úvodní pobožností na synodě posloužila tachovská farářka Zuzana Kalenská spolu s horažďovickým jáhnem Samuelem Vašínem. Váženým hostem synody byl patriarcha Tomáš Butta, který představil návrh poselství k 100. výročí vzniku československé republiky. Duchovenský sbor ocenil, že poselství se drží Kristova evangelia a hájí i hodnoty demokracie. Synodu zakončila bohoslužba, při které kázal jindřichohradecký jáhen Martin Gruber a eucharistii vysluhoval klatovský farář Tomáš Procházka. Krásnou tečkou za synodním jednáním byla neformální společná večeře v nedalekém hotelu. 

Diecézní shromáždění začalo bohoslužbou, kterou celebroval biskup Filip Štojdl. Tajemník biskupa Lukáš Bujna představil Výroční zprávu Plzeňské diecéze za rok 2017. Hlavním bodem jednání byla technická obnova objektu Penziónu Husita v Železné Rudě, o níž hovořil tajemník diecézní rady Richard Ferčík. Diecézní shromáždění schválilo uvolnění finančních prostředků na obnovu penziónu, aby mohl i nadále sloužit lidem z církve i široké veřejnosti. Na závěr shromáždění bylo vyhlášeno vyhledávací řízení na biskupa Plzeňské diecéze.

Na přípravě a zajištění všeho potřebného pro jednání synody i diecézního shromáždění mají zásluhu plzeňští duchovní manželé Chytilovi a Marta Čechová a Miroslava Červená z týmu úřadu diecéze, jimž děkujeme za pohodový průběh celé akce. Zažili jsme společenství víry, lásky i naděje. 

Přílohy

  pdf

homiliebf2018ds.pdf


  pdf

poselstvigs 2018.pdf


  pdf

homiliemg2018sd.pdf